Europska godina mladih 2022.

BAJKOSPECIJALCI U AKCIJI

Školski projekt namijenjen je učenicima drugih razreda naše škole. Cilj projekta je razvijanje kreativnog razmišljanja, mašte i samopouzdanja čitanjem i interpretiranjem bajki. Kroz radionice pokušavamo odgonetnuti gdje i kako danas žive likovi iz bajki. U tome  nam pomažu naši učenici koji postaju članovi Specijalne jedinice za traganje i pronalaženje.

učiteljice D. Pašić, L. Novak Tolić, N. Hrvoj, M. Grgić, Ž. Šamec i knjižničarka S. Škarpa

Pozivamo vas na predstavljanje našeg Izvještaja.

ISTO, A RAZLIČITO

Zajednički projekt OŠ Lučko, OŠ Trnsko i OŠ J. Račića, u kojem se učenici upoznaju s djelom Petar Pan na jezicima Europske unije. Cilj projekta je poticanje cjelovitog razvoja učenika kroz čitanje i igru, promocija hrvatske i svjetske književnosti i kulture te razvijanje kreativnosti i multikulturalnosti. Tijekom projekta održavaju se zajednički susreti, natjecanja, izložbe, kazališne predstave, istraživanja, a sve na temu Petra Pana kao pojma slobode, razigranosti, mašte i multikulturalnosti.  Naš suradnik u projektu je i Europska komisija koja svake godine organizira putovanje jednog naslova knjige (na jezicima Europske unije) po Europi. Dio naših aktivnosti vezan je i uz naš školski projekt Knjige koje putuju u kojem sudjeluju učenici 3. a/4. a razreda.

učiteljica G. Capan i knjižničarka S. Škarpa

rujan/prosinac

Učimo jezike - Jezičnom različitošću do boljeg razumijevanja

travanj/svibanj

Lutkarski igrokazi

Pogledajte kako radi naša mašta i kako mi vidimo svijet!

Druženje učenika i izložba u OŠ Trnsko

siječanj/veljača/ožujak

Kviz - Petar Pan

Nakon pročitane knjige i izrade lutkica - riješimo kviz.
Ulogirajte se svojim imenom i postignite dobre rezultate.
Kviz se može igrati više puta.

Izložba učeničkih radova u OŠ Lučko.