Školske vijesti

Šahisti OŠ Lučko najbolji na Turniru osnovnoškolaca Šahovskog festivala za mlade

U sklopu projekta "Šah uz školu" šahovske fundacije bivšeg šahovskog prvaka svijeta Garija Kasparova održan je međunarodni šahovski Turnir osnovnoškolaca sa više od 100 igrača na kojem  se školama bodovao zbroj ostvarenih bodova njihovih predstavnika u svim kategorijama.

Sa devet šahista koji su nastupili na ovom jakom turniru bili smo među najbrojnijim školama zbog čega nas je organizator nagradio sa tri šahovske garniture i jednim kompletom šahovske početnice.

U konkurenciji do 9 godina nastupili su: Ivan Horvat, David Capjak, Jelena Šimović, Petar Šustić, Mario Mihaljević i Marija Štrukelj.

Briljantnim igrama Ivan Horvat pobijedio je sve svoje protivnike i zasluženo osvojio 1. mjesto pa je imao čast  nastupiti u simultanci protiv Kasparova.

Nakon osvojenog 2. mjesta na kadetskom prvenstvu Zagreba i 3. mjesta na ubrzanom prvenstvu Hrvatske niz šahovskih uspjeha nastavila je i Jelena Šimović, osvojivši  2. mjesto u konkurenciji učenica.

Posebne pohvale na odvažnom nastupu i  osvojenim bodovima pripadaju našim šahovskim nadama Davidu Capjaku, Petru Šustiću, Mariu Mihaljeviću i Mariji Štrukelj.

U konkurenciji do 12 godina na turniru su nastupili: Robert Frančić, Anamarija Mihaljević i Kristijan Šimović. Njihov uspješan nastup pridonio je ukupnom uspjehu škole, a svoje šahovsko znanje potvrdila je iskusna Anamarija Mihaljević osvojivši  1. mjesto u konkurenciji učenica.

Sakupljajući bod po bod brojnim pobjedama naši igrači sakupili su za školu  27 bodova nadmoćno  pretekavši brojne konkurente za što su uz brojne pohvale i priznanja za školu osvojili glavnu nagradu organizatora: četiri šahovske garniture, jednu demonstracijsku ploču i četiri kompleta šahovskih početnica.

Uz podršku škole i  stručno vodstvo trenera u šahovskoj grupi,  Nikole Cetine i Daniela Jurline, realno je očekivati daljnje uspjehe naših šahista na čast školi koja je jedna od vodećih u Zagrebu po uspješnom  radu šahovske grupe i rezultatima koje postižu njezini članovi.

objavio: Nikolina Bradica Krlin   datum: 9. 1. 2019.