HODOČAŠĆE VJEROUČENIKA OSNOVNIH ŠKOLA U ZAGREBAČKU KATEDRALU

U sklopu inicijative „Misije u gradovima“, Ured za vjeronauk u školi      Zagrebačke nadbiskupije organizirao je u subotu, 9. lipnja 2012. g. veliko hodočašće vjeroučenika naše nadbiskupije u zagrebačku Prvostolnicu.

Kao i učenici 170 zagrebačkih osnovnih škola, te 150 župa, i naši su se đaci marljivo pripremali za ovaj veliki događaj.

Školski zbor pod vodstvom profesorice Snježane Kovač vrijedno je uvježbavao pjesme za molitveni susret, učenici Biblijske skupine pobrinuli su se za plakate i transparente, dok su ostali vjeroučenici kardinalu pisali svoje molitve i pitanja koja je on, zajedno sa ostalim molitvama i pitanjima  zagrebačkih vjeroučenika, ukoričena primio kao dirljivu uspomenu na ovaj predivan susret. Vjeroučitelj Toni Vukadin pobrinuo se za prijavu te organizaciju u katedrali, dok nam je naš ravnatelj organizirao prijevoz autobusom i time uvelike pridonio veselju na ovom zahvalnom hodočašću.

Program je započeo već u 10 sati gdje smo, u sve popunjenijoj Katedrali, molitvom i pjesmom radosno iščekivali početak susreta i dolazak kardinala koji je učenicima i vjeroučiteljima zahvalio na susretu te ih pozvao da ostanu Kristovi prijatelji. U duhu svetkovine Presvetoga Trojstva, kardinal je pozvao učenike da znakom križa započnu svoj dan i preporuče se Bogu. Protumačivši znak križa kao znak pripadnosti Kristu i Crkvi, teološkom mudrošću i dječjom jednostavnošću u jednom, kardinal je tu molitvu protumačio rekavši kako se taj znak čini  „U ime Oca, koji je na čelu svega i Isusa koji mene ljubi i Duha Svetoga koji mene grli“.  Svaki je učenik na dar i uspomenu dobio lančić i medaljicu s likom blaženog Alojzija Stepinca te sličicu sa zagovorom Presvetoj Bogorodici Mariji, molitvom koju su zajedno molili u katedrali. Vođen logom  „Hodočašće u zajedništvu Crkve", molitveni susret u katedrali probudio je lijepe uspomene na susret mladih sa svetim Ocem prošle godine jer smo se i ove godine okupili „zajedno u Kristu“.  Ovo hodočašće prava je slika one istinske biti i zadaće Crkve – zajedništvo ljudi koji svjedoče Kristovu prisutnost, koji je rekao: Gdje su dvojica ili trojica sabrana u moje ime, tu sam i ja među njima.“ (Mt 18, 20)

objavio: ANDREJA KUZMIĆ   datum: 14. 6. 2012.

« Svibanj 2024 »