BOŽIĆNA PRIREDBA

Božić nam dolazi – blagdan mira i radosti, duhovne i istinske sreće. Sama pomisao na Božić, ispunja nas radošću i iščekivanjem. Tako su i ove godine naši učenici bili vrijedni i ususret Božiću pripremili mnoge pjesme, igrokaze, recitacije, ples a sve to u božićnom duhu i veselju kako bi nas podsjetili na ovo vrijeme iščekivanja Božića, najradosnijeg blagdana u godini.

U tom duhu okupili smo se u srijedu, 18. prosinca, u dvorani naše škole i uživali u divnim izvedbama vrijednih učenika.

Lutkarska skupina 3.a razreda pod vodstvom učiteljice Gabrijele Capan izvela nam je igrokaz U šumi Djeda Božićnjaka uz zanimljivo izrađene lutke. Zatim nam je školski zbor izveo poznatu pjesmu Božić dolazi, a osobito vrijedni i odvažni bili su nam učenici 2.razreda iz Ježdovca koji su s učiteljicom Suzanom Krauz pripremili igrokaz Božićni ukras.

Sljedeću točku izvela je dramska skupina 4. razreda pod vodstvom učiteljice Jasenke Savić. Djeca su susrela Djeda Božićnjaka i u razgovoru s njim svašta su nam zanimljivog otkrila. Uslijedio je mjuzikl Čestit vam Božić u kojem su sudjelovali učenici iz recitatorske skupine pod vodstvom profesorice Melite Krstanović te naš školski zbor pod ravnanjem profesorice Snježane Kovač.

• Iz Stupnika su nam stigli mladi izviđači i donijeli Betlehemsko svjetlo, a dječju molitvu – Child's prayer izvele su nam Katarina Perić i Antonela Klarić iz 7.b razreda.

Oj, pastiri, čudo novo, Niste nigdar vidjeli ovo, U jaslicam prostim rodio se Bog, Koji s neba siđe radi puka svog - Što se dogodilo u toj svetoj noći, otkrili su nam anđeli i pastiri iz Ježdovca, učenici 4. razreda, s vjeroučiteljem Tonijem Vukadinom uz pratnju našega zbora.

Podsjetivši na poklon trojice mudraca i darove koje su donijeli Isusu: zlato, tamjan i plemenitu mast ravnatelj škole je istaknuo: „Nemamo zlata, ali Mu možemo darovati čisto srce, nemamo tamjana ali Mu možemo darovati svoje molitve, nemamo plemenitu mast, ali Mu možemo darovati plemenitost, poštenje i dobrotu. S tim mislima svim učenicima, roditeljima , bakama i djedovima, djelatnicima  te uvaženim gostima želim čestit Božić i blagoslovljenu Novu Godinu“.

Božić su nam također čestitali učenici iz Stupnika s profesoricom Snježanom Kovač sa pjesmom Feliz Navidad! Merry Christmas! Sretan Božić!

Naše učenice iz plesne skupine pod vodstvom profesorica Nataše Momčinović i Natalije Cetine pripremile su zanimljivu plesnu koreografiju „Božićne pahulje“.

Ne smijemo zaboraviti da je ovo vrijeme pomirenja i ljubavi, dobrih djela, darivanja i pomaganja. Zato vam svima želimo da u veselom duhu dočekamo Božić - čestitka je to učenika Oš Lučko koju je u ime svih uputio učenik Nikola Lisec.

objavio: ANAMARIJA MARKOVIĆ   datum: 19. 12. 2013.

« Svibanj 2024 »