ADVENTSKO-BOŽIĆNI HUMANITARNI KONCERT

Vrijeme je Došašća ili Adventa, pripreme za najradosniji kršćanski blagdan – Božić. Vrijeme je pomirenja i ljubavi, dobrih djela, darivanja i pomaganja. U tom duhu smo organizirali koncert zajedničke pripreme za Božić, uz mnogo radosnih starih hrvatskih adventskih i božićnih pjesama.

Želja nam je bila i pomoći onima kojima je pomoć potrebna, jer time iskazujemo svoju ljubav prema bližnjima, stoga je koncert bio i humanitarnog karaktera.

U predvorju škole bili su izloženi mnogi radovi vrijednih ruku: božićne čestitke, adventski vijenci, ukrasi za bor te mnogi drugi prigodni suveniri koje su izradili naši prijatelji iz Dječjeg doma sv. Josipa iz Hrvatskog Leskovca te učenici naše škole.

Cijeli prihod od kupnje poklonili smo upravo njima, dragim prijateljima bez adekvatne obiteljske skrbi iz doma sv. Josip iz Hrvatskog Leskovca.

U divnu večer adventskih i božićnih pjesama uveli su nas naši domaćini, zbor naše škole s profesoricom Snježanom Kovač. Obradovali su nas pjesmama Raduj se, o Betleme Oj, pastiri. Vijedni su bili i naši drugi domaćini, zbor područne škole Stupnik koji su nam otpjevali uspavanku Malom Isusu Sklopi blage očice te predivnu i vjerojatno najpopularniju pjesmu naše Dalmacije – U to vrijeme godišta.

Bila nam je iznimna čast što smo mogli ugostiti tamburaški sastav „Karmel – tamburica“ koji čine i bivši učenici naše škole iz Dječjeg doma sv. Josipa iz Hrvatskog Leskovca. Kako naša srca gore u vrijeme Došašća, izveli su staru, tradicijsku pjesmu Visom leteć te himnu Božića Radujte se narodi u kojoj se posebno svečano očituje narodni duh Božića.

Na osobit način razveselio nas je Dječji župni zbor „Ivanovi anđeli“ pod vodstvom Mladena i Tine Krpan sa dvjema skladbama: Sav svijet ljepotom svojom te On dolazi da spasi vas.

Te večeri bili su nam gosti i dragi prijatelji iz obližnje Župe sv. Ane iz Rudeša koji su nam izveli tradicionalnu pjesmu Visom leteć ptice male te svima rado pjevanu Radujte se, narodi.

Veliko nam je zadovoljstvo bilo što smo ugostili dječji zbor jedne od najpoznatijih i najcjenjenijih glazbenih ustanova u Republici Hrvatskoj: Glazbene škole Pavla Markovca u pratnji ravnatelja, gosp. profesora Josipa Vrbaneca.

Glazbena škola Pavla Markovca osnovana je 1945. godine, a godišnje ju pohađa oko 700 učenika. O toj školi sve govori: oko 250 koncerata godišnje, sudjelovanje i uspjesi na mnogim državnim i međunarodnim natjecanjima, smotrama, promocijama itd. Sve je to potvrda da su nam stigli uvaženi gosti koji su nas počastiti izvedbom dviju skladbi: Ave Maria Lorenza Perosija te Mehki snežek, pod ravnanjem profesora Vinka Karmelića u pratnji profesorice Vlatke Peko na klaviru.

Božić nas potiče na zajedništvo stoga su se na samom kraju koncerta svi zborovi udružili i zajedno, uz zvukove tamburice, otpjevali svima dobro poznatu pjesmu Svim na zemlji.

objavio: ANAMARIJA MARKOVIĆ   datum: 12. 12. 2013.

« Svibanj 2024 »