DAN SJEĆANJA NA VUKOVAR

samo je jedan dom,

jedno je plavo more,

uvijek u srcu mom.“

U nedjelju, 17. studenoga 2013. godine, na dostojan smo način obilježili sjećanje na nezaboravnu žrtvu našega hrvatskoga grada heroja -Vukovara.

U športskoj dvorani škole u okviru kraćeg programa prisjetili smo se s pijetetom, nakon dvadeset i dvije godine, svih branitelja i stradalnika Domovinskoga rata.

Na samom početku Pjevački zbor Allegroiz Lučkog otpjevao je hrvatsku himnu „Lijepa naša“, a potom smo minutom šutnje odali počast svim poginulim i naknadno umrlim hrvatskim braniteljima. Školski zbor otpjevao je poznatu pjesmu Putokaza „Don't ever cry“. Zatim su nastupila dva kulturno umjetnička društva: „Sijač“ iz Lučkog te „Kraluš“ iz Stupnika.

U pozadini, na platnu, prikazivale su se razne fotografije koje su osmaši snimili prilikom nedavnog posjeta Vukovaru. Osmašice su pročitale nekoliko najljepših dirljivih stihova novinara i ratnog izvjestitelja Siniše Glavaševića iz zbirke „Priče iz Vukovara“ koje govore o temeljnim ljudskim vrijednostima i o domoljublju.

Ostali radovi i plakati osmaša na temu Vukovar bili su izloženi u holu dvorane, pa su svi posjetitelji mogli pogledati koliko su učenici bili vrijedni i kreativni.

Prigodnu večer zaokružili su svi zborovi i KUD-ovi zajedničkom pjesmom „Bože, čuvaj Hrvatsku“.

Na samom kraju, na prostoru ispred dvorane, pomolili smo se u tišini i sabranosti za sve poginule te smo u svečanom i prigodnom mimohodu uz zvuk trube zapalili svijeće za naš dragi Vukovar!

Sve fotografije možete pogledati u Foto-galeriji.

objavio: ANAMARIJA MARKOVIĆ   datum: 19. 11. 2013.

« Svibanj 2024 »