Održana završna konferencija projekta Budi STEMfluencer

Drugoga dana STEM tjedna, u utorak, 27. veljače, u našoj školi održana je završna konferencija projekta Budi STEMfluencer. Veliki broj nazočnih sudionika projekta i gostiju, njih oko stotinu, govori o velikom interesu za naš projekt.

Nakon što je školski zbor, pod vodstvom prof. Snježane Kovač, izvedbom „Suncokret“ otvorio svečani program, nazočnima se pozdravnim govorom obratio nositelj projekta i domaćin konferencije, ravnatelj mr. sc. Pavo Šimović. U svom pozdravnom govoru istaknuo je i pohvalio ulogu mnogih sudionika konferencije.

Nakon pozdravnog govora predstavljeni su rezultati projektnih aktivnostima po partnerima. Rezultate projektnih aktivnosti naše škole predstavile su članice stručnog tima Ivka Mihaljević, učiteljica Kemije i Gabrijela Sentić Baričevac, učiteljica Informatike.

Rezultate projektnih aktivnosti Razvojne agencije Zagreb predstavila je gospođa Natalija Pejčinović, a rezultate partnerskih škola su predstavili: gosp. Vladimir Vuger, ravnatelj OŠ Vugrovec Kašina te Nina Rezo, članica  projektnog stručnog tima iste škole, dok je rezultate projektnih aktivnosti OŠ Nikole Tesle predstavila gospođa Ramana Ana Reščić, ravnateljica.

U umjetničkom djelu konferencije nastupili su članovi dječje folklorne skupine KUD-a „Sijač“ iz Lučkog, izvedbama na klaviru su nastupili naši učenici Franjo Jadro i Bruna Martinović, dok je na gitari nastupio naš Petar Mikić.

Riječi zahvale, u ime svih učenika i učitelja uključenih u projekt, uputio je Franjo Jadro, umjesto Marija Mihaljevića, koji je bio spriječen zbog natjecanja.

Pri kraju konferencije nazočnima se obratio gosp. Luka Juroš, pročelnik Gradskog ureda za obrazovanje, sport i mlade koji je pohvalio projekt te čestitao nositelju i projektnim partnerima. Gosp. Juroš je naglasio da je projekt Budi STEMfluencer projekt koji gleda u budućnost i da je to dobar primjer kako se uz pomoć EU sredstava može osuvremeniti i unaprijediti rad pojedinih škola. Naglasio je da je dodatna vrijednost ovog projekta uspješno povezivanje s javnim i privatnim sektorom s ciljem poticanja poduzetništva i aktivnog građanstva.

Načelnik Općine Stupnik, gosp. Bruno Perković je ističući dobru suradnju između Općine i Škole naglasio da je ta suradnja kroz održavanje projekta još unaprijeđena. Također je istaknuo  veliki gospodarski potencijal Općine Stupnik kao idealno okruženje za ovakav i slične buduće projekte.

Valja na kraju istaknuti da su među gostima bili ravnateljica Hrvatske zajednice osnovnih škola, ravnatelj Zvjezdarnice Zagreb, v. d. ravnateljice Pučkog otvorenog učilišta Zagreb, predstavnici Agencije za odgoj i obrazovanje, predstavnici izvođača radova, predstavnik tvrtke Rimac tehnology, predstavnik tvrtke Fliba d.o.o., ravnatelji osnovnih škola Novog Zagreba te predstavnici lokalne zajednice.

Program je završio zajedničkim druženjem, nakon čega su svi, koji su to željeli, mogli posjetiti tematske radionice, odnosno razgledati nabavljenu opremu i uređene prostore.

objavio: Sandra Škarpa   datum: 5. 3. 2024.