Učitelji iz Beča posjetili našu školu

U ponedjeljak, 4. prosinca, tri učiteljice i jedan službenik Ureda za obrazovanje iz Beča bili su naši gosti u sklopu suradnje gradova Beča i Zagreba, a u sklopu projekta Erasmus + KA1.

U sklopu navedenog projekta u Zagrebu je gostovalo tridesetak učitelja i četvero službenika bečkog Ureda za obrazovanje. Ponosni smo i počašćeni da je naša škola bila odabrana među desetak škola u Zagrebu da bude domaćin gostima iz Beča.

U maniri dobrog domaćina ravnatelj škole mr. sc. Pavo Šimović dočekao je goste te im je predstavio školu s posebnim naglaskom na aktualni projekt Budi STEMfluencer te je nakon toga koordinirao ostale aktivnosti. Profesorica hrvatskog jezika dr. sc. Mila Pandžić sa skupinom Mladi jezikoslovci – čuvari baštine predstavila je neke aktivnosti iz projekta Putovima starih Stupnara, a onda su naši gosti aktivno sudjelovali u izradi klinča. Budući da je toga dana bio spomendan sv. Barbare naši gosti su se također priključili aktivnosti sijanju božićne pšenice prema starom stupničkom običaju.

Veliki odmor gosti su proveli u zbornici u zajedničkom druženju s našim učiteljima uz kavu u stupničke kremšnite.

Skupina Mladih kemičara pod vodstvom profesorice Ane Ćurković demonstrirala je jednom sedmom razredu i našim gostima postupak destilacije aromatičnog bilja, a nakon toga su pripadnici Ekološke skupine pod vodstvom profesorice Anamarije Kirac stručno i temeljito predstavili naš STEM vrt.

Nakon šetnje po STEM vrtu gosti su se vratili u učionicu Kemije te im predstavljen postupak izrade mirisnih krema u sklopu redovite nastave u jednom sedmom razredu.

Ekološka skupina pod vodstvom profesorice Ane Ćurković je pripremila izradu biljnih terarija u kojoj su naši gosti aktivno sudjelovali i svatko od njih je izradio po jedan terarij za sebe, nakon čega je nastavljeno predstavljanje drugih izvannastavnih aktivnosti.

Skupina Domaćinstvo, pod vodstvom učiteljice Dalie Pašić je izrađivala kućice za ptice, Ekološka skupina pod vodstvom učiteljice Lidije Novak Tolić je punila ukrasne vrećice i izrađivala ekološke božićne čestitke, a pod vodstvom profesora Ivana Sunka Modelari su izrađivali božićne suvenire, skupina 3D modeliranje je također predstavila izradu božićnog suvenira na 3D printeru, a Mali poduzetnici su predstavili otisak na ekološkim vrećicama za trgovinu.

Nakon obilaska i predstavljanja navedenih izvannastavnih aktivnosti ravnatelj je našim gostima temeljito predstavio aktivnosti i proizvode naše učeničke zadruge ŠTIGLIĆI.

Budući da se predviđeno vrijeme za posjet približavalo kraju, ostalo ga je tek toliko da s našim gostima stručne suradnice i ravnatelj naprave kratak osvrt na aktivnosti koje smo  predstavili. Puni dojmova naši gosti su izrazili zadovoljstvo ovim sadržajnim posjetom ističući da bi rado ponovo došli na nekoliko dana.

Na kraju je ravnatelj zahvalio gostima te im uručio prigodne poklone, a u vrećicama na koje su naši Mali poduzetnici otisnuli božićne motive i logo naše učeničke zadruge, sve su bili proizvodi naših učenika.

Tijek naših aktivnosti pogledajte u Fotogaleriji.

objavio: Sandra Škarpa   datum: 7. 12. 2023.