11. Adventsko-božićni koncert i Božićni sajam

U srijedu, 13. prosinca 2023., u našoj školi održan je 11. Adventsko-božićni koncert te Božićni sajam. Koncertom smo ugostili obitelji i prijatelje naših učenika želeći im približiti ljepotu i bogatstvo naših tradicionalnih hrvatskih adventskih i božićnih pjesama te uz to sačuvati naš nacionalni kulturni identitet.

Tijekom cijelog dana odvijao se Božićni sajam koji je bio humanitarnog karaktera. Na sajmu su u ponuđeni razni suveniri naše vrijedne učeničke zadruge Štiglići kao što su: božićne čestitke, platnene vrećice, mirisni sapuni, terariji i ostali mnogobrojni proizvodi.  Zarada od prodaje biti će darovana našoj dragoj djeci i mladima koji žive u Domu sv. Josipa u Hrvatskom Leskovcu.

U kasnim popodnevnim satima, koncert je otvoren nastupom našeg školskog zbora pod vodstvom profesorice Snježane Kovač. Pratnju zbora činili su Franjo Jadro na klaviru, Petar Mikić na gitari te Mario Mihaljević na sintisajzeru, dok su solistice Ana Vuk i Jelena Šimović pokrenule božićni napjev s otoka Murtera “Prevelika radost” te Cerničku tradicijsku pjesmu “Što se ono dogodi”.

Nakon ugodnog otvaranja koncerta, predstavili su nam se i naši najmlađi gosti iz Dječjeg vrtića svete Male Terezije iz Hrvatskog Leskovca pod vodstvom sestre Maje. Uljepšali su nam božićni ugođaj svojom izvedbom “Zlatna krila” i “Dvorana neba”.

Bili smo počašćeni i izvedbama Vokalnog ansambla Osnovne škole Hrvatski Leskovac koji je nedavno nastupio i osvojio odlično 3. mjesto na 27. Hrvatskom festivalu dječjih zborova u dvorani Vatroslava Lisinskog. Uz vodstvo i klavirsku pratnju profesorice Renate Krajine izveli su nam napjev “Sav svijete pjevaj veselo” te “Božićna zvona”. Ovu izvedbu pratila je i obogatila plesna skupina Osnovne škole Hrvatski Leskovac koju je vodila profesorica Lorena Magazin.

Ugostili smo i Zbor glazbene škole Jastrebarsko pod vodstvom profesorice Jasminke Lemić. Razveselili su nas tradicionalnim adventskim i božićnim pjesmama “Zlatna krila” i “Svim na zemlji”.

Također, imali smo priliku uživati u nastupu Zbora Instituta za crkvenu glazbu Katoličkog bogoslovnog fakulteta u Zagrebu. Profesorica Danijela Župančić vodila je zbor uz pratnju profesorice Vesne Šepat-Kutnar, a izveli su nam “Padaj s neba roso sveta”, potom “Poslan bi anđel Gabrijel” te na kraju tradicionalnu francusku popjevku “Gloria”.

Gospodin ravnatelj Pavo Šimović obratio nam se prigodnim riječima i zahvalio svima na dolasku i trudu. Podsjetio nas je na važnost zahvalnosti, mira i zajedništva te pohvalio sve koji su sudjelovali u pripremi i izvedbi našeg Božićnog sajma i koncerta.

Voditeljica koncerta Ana Vuk zaključila je večer i zahvalila svima koji su pridonijeli i uveličali ovaj dan svojim trudom i nastupom. Svima je poželjela sretan Božić i uspješnu Novu godinu, a na kraju su nam srca dodatno zagrijali članovi svih zborova otpjevavši svima poznatu i dragu pjesmu “Radujete se narodi”. Osjetivši toplinu i dobrotu i publika im se pridružila u izvođenju pjesme čime je ugodno završen koncert, ali i nastanak gužve na Božićnom sajmu.

Dijelove atmosfere možete pogledati u Fotogaleriji.

objavio: Sandra Škarpa   datum: 15. 12. 2023.