STEMfluencer – 1. STEM tjedan 3. dan

U srijedu, 11. listopada, posjetili su nas naši partneri iz Norveške.

Skupina učenika sedmih razreda, Mladi kemičari, prezentirali su gostima iz Norveške destilaciju bilja i izradu prirodne kozmetike od produkata destilacije. Učenici su gostima priredili i poklonili prirodnu kozmetiku – kremu za lice, melem i balzam za usne te po jedan biljni terarij koji su izradili članovi Ekološke skupine pod vodstvom profesorice Ane Ćurković.

Učenici šestih razreda sudjelovali su na radionicama izrade melema i balzama za usne uz vodstvo mentorice Ane Ćurković. Jednim dijelom i ovu aktivnost su promatrali gosti iz Norveške.

U priloženom zapisu 1. STEM tjedan - Mladi kemičari možete vidjeti i doživjeti djelić atmosfere i aktivnosti na radionicama.

Članovi skupine Mladi poduzetnici su partnerima iz Norveške prezentirali mogućnosti sublimacijskog tiska. Partneri iz Apenheta (Norveška) bili su izuzetno oduševljeni kad su im Mladi poduzetnici u njihovoj nazočnosti isprintali i darovali majice s logom njihove ustanove.

Skupina 3D modeliranje je pod vodstvom profesora Ivana Sunka prezentirala mogućnosti novonabavljenih 3D printera te isprintala i darovala partnerima privjesak za ključeve s oznakom OŠ Lučko.

Ekološka skupina pod vodstvom profesorice Anamarije Kirac je pokazala i detaljno obrazložila sve sastavnice STEM vrta. Gosti iz Norveške su u pratnji ravnatelja mr. sc. Pave Šimovića posjetili i našu školsku blagovaonicu, gdje su objedovali školski ručak. Toga dana na rasporedu je bila punjena paprika, a ravnatelj se pobrinuo da gosti kušaju i prave domaće kremšnite. Partneri su bili oduševljeni ručkom koji su dijelili s ostalim učenicima.

Budući da je bilo lijepo vrijeme predah za kavu iskoristili smo za užitak na suncu u STEM vrtu (učionica na otvorenom). Baš u tim trenucima naši vrijedni Mali vrtlari su, uz pomoć učiteljice Mace Starčević, zalijevali nasade što je jako oduševilo naše partnere.

Puni zadovoljstva i oduševljenja naši gosti su nastavili svoj popodnevni program, a mi smo ih ispratili ispunjeni zadovoljstvom i s još ponekom sitnicom.

Fotografije možete pogledati u Fotogaleriji.

objavio: Sandra Škarpa   datum: 13. 10. 2023.