Upis u 1. razred

Obavijest o upisu djece u 1. razred osnovne škole za školsku godinu 2024./2025. na području Grada Zagreba

Upis djece u 1. razred osnovne škole za školsku godinu 2024./2025. obavljat će se u svim osnovnim školama na području Grada Zagreba odmah po obavljenim pregledima, a najkasnije do 15.lipnja 2024., sukladno odredbama Pravilnika o postupku utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta, učenika te sastavu stručnih povjerenstava (Narodne novine 67/14, 63/20).

U 1. razred osnovne škole upisivat će se djeca koja do 1. travnja 2024. godine navršavaju 6 godina života (zaključno na dan 31. ožujka 2024. godine).

Prije upisa u 1. razred, roditelj/skrbnik obvezan je dogovoriti termin pregleda za dijete u ambulanti nadležnog školskog liječnika (dr. Tihana Marković, DZ Siget) radi utvrđivanja njegovog psihofizičkog stanja putem aplikacije Terminko ( http://www.terminko.hr/) , a potom i u osnovnoj školi koju će dijete pohađati prema upisnom području.

Za dijete koje nije školski obveznik, a koje će tijekom 2024.godine navršiti šest godina života, roditelj/skrbnik može u područnom uredu gradske uprave, sukladno djetetovoj prijavi prebivališta/boravišta, podnijeti zahtjev za prijevremeni upis u 1. razred najkasnije do 31. ožujka 2024. godine. Za dijete koje je pohađalo predškolsku ustavu roditelj/skrbnik dužan je, uz zahtjev za prijevremeni upis djeteta, priložiti i mišljenje stručnog tima predškolske ustanove o psihofizičkom stanju djeteta.

U slučaju da dijete iz opravdanih razloga ne može pristupiti utvrđivanju psihofizičkog stanja do 15. lipnja 2024. godine, roditelj/skrbnik dužan je najkasnije do 31. svibnja 2024. godine o tome obavijestiti stručno povjerenstvo škole kojoj dijete pripada prema upisnom području te s njim dogovoriti drugo vrijeme pregleda.

Od 4. ožujka 2024. godine možete prijaviti dijete za testiranje sa stručno-razvojnom službom škole slanjem upita za termin na adresu elektroničke pošte nikolina.bradica@skole.hr . Iznimno, termin možete dogovoriti telefonom – pozivom na broj 6531 301.