Povodom Dana škole i Dana državnosti ravnatelj škole, mr. sc. Pavo Šimović upriličio svečani prijem za nagrađene učenike te njihove mentore i roditelje.

Učiteljsko vijeće je donijelo zaključak da se nagrade svi učenici koji su se plasirali na županijsku, regionalnu i državnu razinu.

Na županijsko natjecanje iz Hrvatskog jezika plasirala se Ana Vuk – mentorica dr. sc.  Mila Pandžić, a iz Engleskog jezika Mia Paun  mentorica Suzana Dolanjski, prof.

Matematičari su bili iznimno uspješni pa iz Matematike imamo četiri plasmana: Mariia Kryzhalko, Jakov Jadro i Fran Cota – mentorica Sandra Adžaga Šćepović, prof. te Mario Mihaljević – mentorica Marija Čoklec, prof.

Naš Mario Mihaljević, učenik 8. r., bio je također uspješan u Fizici uz pomoć profesora Branimira Milačića, Kemiji uz podršku profesorice Ivke Mihaljević te Geografiji pod mentorstvom profesora Daniela Jurline. Iz Geografije je također plasman na županijsko natjecanje ostvario i Leni Brkić pod mentorstvom profesorice Jasenke Cindrić.

Najbolji povjesničari u našoj školi su: Doroteja Lončarić, Mario Mihaljević i Gabriel Sudac, a njih su mentorski pratile Marina Mažar, prof. i Jasenka Cindrić, prof.

Naši najbolji informatičari, Mila Stipić i Mario Mihaljević, uspješno su se natjecali u čak dvije kategorije. Njih su u svijet Informatike uspješno uvele mentorice Gabrijela Sentić Baričevac, prof. i Sandra Adžaga Šćepović, prof.

U našoj školi, u ozračju međureligijskog dijaloga, učenici iz Islamskog vjeronauka tradicionalno postižu zapažene rezultate. Tako je i ove godine. Uz vodstvo vjeroučiteljice Melise Arslani na županijsko natjecanje plasirali su se: Benjamin Begović, Lemana Mačković, Adna Begović i Arman Handanović.

Naš svestrani Mario Mihaljević okušao se i u Radiokomunikaciji i postigao zavidan rezultat na županijskoj razini.

Likovna nadarenost i kreativnost Mile Stipić, Antonije Jularić i Tare Cikron, uz mentorstvo profesorice Davorke Katalenić, rezultirala je plasmanom na županijsku razinu.

Naša škola redovito sudjeluje na informatičkom natjecanju Dabar. Među deset posto najboljih u Hrvatskoj su: Mateo Capjak – mentorica Marina Matijević, Sofija Dovranić i Jan Vidović – mentorica Gabrijela Sentić Baričevac te Matija Dovranić, Luka Lončarić, Jakov Jadro, William Noah Morgan, Ivan Horvat, Mario Mihaljević i Fran Cota – mentorica Sandra Adžaga Šćepović.

Na regionalnom natjecanju iz Matematike Mathema u Koprivnici naša škola sudjelovala je s devetnaest ekipa, odnosno pedeset i sedam učenika. Ekipa „Sovice mudrice“ koju čine četvrtaši Sani Ostoja, Filomena Jadro i Mateo Capjak, zauzela je drugo mjesto, a njihova mentorica je bila Tatjana Božan.

Sandra Adžaga Šćepović pripremala je ekipu šestaša „Kocka 123“ u sastavu: Jakov Jadro, Mariia Kryzhalko i Viktor Matasić. Ova trojka osvojila je treće mjesto.

Zapažen rezultat na međužupanijskoj smotri GLOBE programa postigle su osmašice: Ana Palčić, Klara Runtas i Marta Pajić pod vodstvom profesorice Ružice Mikić.

Atom liga je međupredmetno natjecanje iz Fizike, Kemije i Matematike. Održava se na državnoj razini u dva kruga. „Atomaši“ u sastavu: Ana Vuk, Jelena Šimović i Mario Mihaljević trčali su dva kruga te su kroz cilj prošli četvrti.

Među nazočnima je bio i naš bivši učenik Kristijan Šimović, učenik drugog razreda XV. gimnazije. On je u kategoriji učenika od prvog do četvrtog razreda srednjih škola u finalu Hrvatske matematičke olimpijade, koja je jučer završila u Zagrebu, osvojio uvjerljivo prvo mjesto, ostavivši iza sebe dva maturanta i jednog učenika trećeg razreda te će biti na čelu ekipe, koja će sredinom mjeseca srpnja predstavljati Republiku Hrvatsku na svjetskoj matematičkoj olimpijadi u Velikoj Britaniji.

Društvo najboljih među najboljima čine svi oni učenici koji su postigli hvalevrijedne plasmane na državnim natjecanjima.

To su: Mario Mihaljević za postignute rezultate iz Informatike – mentorica Sandra Adžaga Šćepović, prof.;  Fizike – mentor Branimir Milačić i Kemije – mentorica Ivka Mihaljević, prof.;  Ana Vuk iz Hrvatskog jezika – mentorica dr.sc. Mila Pandžić; Leni Brkić iz Geografije – mentorica Jasenka Cindrić, prof. i Benjamin Begović iz Islamskog vjeronauka – mentorica Melisa Arslani.

Svečani ton ovom događanju dali su i mnogi izvođači. Naš zbor, pod vodstvom profesorice Snježane Kovač počastio nas je izvedbom himne i tradicijske pjesme iz Hrvatskog zagorja „Jednu sem ružu mel“.

Na početke našeg školovanja izvedbom pjesme „Abeceda“ vratili su nas učenici 1. razreda Ježdovec sa svojom učiteljicom Suzanom Krauz.

Što se događa „Kad mama i tata kažu ne“, dočarali su nam učenici 1. razreda iz Stupnika pod vodstvom učiteljice Lorene Božičević.

Kako izgleda „Moja škola“, čuli smo od Domagoja Krište, a pjesmu „Kad bi svi ljudi na svijetu“ izvesti učenici njegova 1. a razreda pod vodstvom učiteljice Ivane Lauš.

Spektakularnim nastupom počastile su  nas Stupničke mažoretkinje!

Domoljubnim recitalom „Zemlja Hrvatska“ Dan državnosti naše domovine čestitala nam je naša Ana Vuk.

Maštu o ljetnome školskom odmoru nam je svojim recitacijama probudila vesela družina iz 2. b razreda: Lucija Šumić, Ema Salihbegović, Una Topčić, Ema Mihaela Miškić, Ana Vrbetić, Rita Anušić i Sara Radočaj. Njih je pripremila učiteljica Valentina Karagić.

Kroz program nas je opušteno vodio Luka Ilić.

Iskrene čestitke svim nagrađenima.