U četvrtak, 18. srpnja gradonačelnik Tomislav Tomašević, u nazočnosti bliskih suradnika, predstavnika  naše škole, mjesne samouprave i gostiju svečano je položio kamen temeljac za izgradnju nove zgrade PŠ Ježdovec.

Nakon višegodišnjih priprema, počev od rješavanja kompliciranih imovinsko-pravnih odnosa preko projektiranja i ishođenja potrebnih dozvola, došlo se do ovog velikog i svečanog čina.

Stara škola, izgrađena 1958. godine, već davno nije omogućavala potrebne uvjete za rad zbog čega su mnogi učenici iz Ježdovca odlazili u druge zagrebačke škole.

Izgradnjom novog objekta bit će omogućena jednosmjenska nastava, produženi boravak i svi ostali preduvjeti za suvremeni nastavni proces.

Vrijednost ove investicije je oko 2,2 mil. EURA uključujući opremanje. Ovo je, uz projekt energetske obnove matične škole u Lučkom, vrijedan oko 1,6 mil. EURA, drugo veliko ulaganje Grada Zagreba u našu školu u zadnjih nekoliko godina, na čemu iskreno zahvaljujemo Gradu Zagrebu i gradonačelniku Tomislavu Tomaševiću.