Prvi međunarodni nastup, pa medalja!

Učenik sedmog razreda, Kristijan Šimović, bio je član ekipe koja je predstavljala Republiku Hrvatsku na 25. Juniorskoj balkanskoj matematičkoj olimpijadi te osvojio brončanu medalju.

Uz Kristijana u ekipi su bili: Fabijan Cikač, 7. razred OŠ Kajzerica, Zagreb; Luka Duplančić, 8. razred, OŠ Dragutina Domjanića, Zagreb; Marko Hrenić, 8. razred, OŠ Novi Marof, Novi Marof; Lana Milani, 8. razred, OŠ Srdoči, Rijeka te Nikola Vujica, 8. razred, OŠ Bogumila Tonija, Samobor.

Osim Kristijana medalje su osvojili: Fabijan Cikač i Luka Duplančić (srebrne) i Nikola Vujica (brončanu).

Domaćin natjecanja je bila Moldavija, a natjecanje je održano na daljinu. Sudjelovalo je ukupno 128 učenika iz sljedećih zemalja: Albanija, Bosna i Hercegovina, Bugarska, Cipar, Grčka, Sjeverna Makedonija, Crna Gora, Moldavija, Rumunjska, Srbija, Turska, Azerbajdžan, Hrvatska, Francuska, Indonezija, Kazahstan, Kirgistan, Filipini, Saudijska Arabija, Tajikistan, i Turkmenistan. Najuspješnija ekipa je bila iz Rumunjske.

Članovi naše ekipe odabrani su na osnovu rezultata 5. Hrvatske juniorske matematičke olimpijade na koju su pozvani učenici na temelju rezultata na državnom natjecanju.

Učenici su u dva navrata imali organizirane petodnevne pripreme za ovo natjecanje koje su održane na Fakultetu elektrotehnike i računarstva u Zagrebu pod vodstvom tima, na čijem čelu je bio prof. dr. sc. Ilko Brnetić. Organizator priprema i sudjelovanja na netjecanju je bilo Hrvatsko matematičko društvo uz podršku Ministarstva znanosti i obrazovanja.

Ponosni smo na našeg Kristijana, njegovu ekipu i upućujemo im iskrene čestitke. Zahvala i čestitke mentorskom timu na čelu s prof. Brnetićem.

Naš drugi matematičar, Mario Mihaljević, učenik petog razreda plasirao se u drugi krug Hrvatske kadetske matematičke olimpijade i postigao solidan rezultat. Čestitamo!

objavio: Nikolina Bradica Krlin   datum: 6. 7. 2021.