Od putovnica do diploma

Učenici 3.a razreda nastavili su vrijedno popunjavati svoje čitateljske putovnice. Svaki utorak očekivao se s nestrpljenjem jer je u našem produženom boravku taj dan bio rezerviran za knjige i čitanje.

Putovanje u svijet mašte odvelo nas je u razne bajke, mitove i legende, a kao i na svakom putovanju, upoznali smo i nove prijatelje. Greg Heffley i Paulina P. junaci knjiga „Gregov dnevnik“ i „Dnevnik Pauline P.“ postali su glavne zvijezde našeg razreda i njihove nove pustolovine pratile su se širom otvorenih očiju. Izlazak novog nastavka knjige „Gregov dnevnik: kugla za rušenje“ u našem se razredu očekivao više nego izlazak bilo koje nove igrice ili filma.

Posebno su nas nadahnule čak dvije knjige: „Priče za dječake koji se usuđuju biti drugačiji“ i knjiga „Moja igra“, autobiografija Luke Modrića. Uz ove knjige naučili smo da ništa nije nemoguće i da se uz trud i rad može postići sve što zamislimo. Ipak, nismo uvijek bili ozbiljni pa smo tako uživali i u čitanju 1001 fore i štosne činjenice iz istoimene knjige. Kroz smijeh smo naučili razne zanimljivosti o životinjskom svijetu i saznali ponešto o raznim svjetskim rekordima.

Jako smo se zabavili, no svakom putovanju, pa tako i ovom našem, jednom dođe kraj. Naš kraj putovanja nije bio ni malo tužan, upravo suprotno. Čekalo nas je još jedno veliko uzbuđenje, proglašenje najvrjednijih čitača. Svi zajedno smo se veselili i čestitali učenicima koji su u svojim čitateljskim putovnicama imali zabilježen najveći broj pročitanih knjiga i dodijelili im diplome.

Naše putovanje u svijet mašte tako je završilo, ali ne za dugo. Knjiga je u 3.a razredu postala nezamjenjiv suputnik pa će tako i za vrijeme ljetnih praznika svuda pratiti naše učenike.

Pobjednike pronađite na poveznici projekta Godina čitanja 2021. u našoj školi.

učiteljica Ivana Lauš

objavio: Nikolina Bradica Krlin   datum: 23. 6. 2021.