Zoološki vrt 2.a razreda

Učenici 2. a razreda jako vole čitati razne enciklopedije, pogotovo ako se u njima radi o životinjama. Divlje, domaće, nije bitno… Bitno je samo pronaći posebno obilježje o njima, neku zanimljivost koju rado podijele s ostatkom razreda te ih pritom nauče nešto novo. Kada dijete priča drugoj djeci ili odraslima, ono uči slušati, održavati pažnju, uči nove riječi, uči da svejedno priča li priču, drži prezentaciju, važno je da ima početak, sredinu i kraj te da se u tom izlaganju nešto događa, izlažu nove informacije, otkrivaju zanimljivosti… Tako je svaki učenik, nakon prikupljanja podataka iz raznih knjiga, enciklopedija o životinji po vlastitom izboru, prezentirao istu pred ostatkom razreda jer znamo da je samostalno i aktivno sudjelovanje u stvaranju ili razumijevanju pisanog teksta najpoticajniji put u učenju čitanja. Učenici su imali jednu napomenu – ne smiju spomenuti ime životinje, to će ostali probati pogoditi nakon slušanja opisa! Kako su učenici pričali o svojim životinjama, možete poslušati u zvučnim zapisima.

Nakon što su se zabavili uz pričanje o životinjama, učenici su pokušali nadograditi doživljaje o svim prezentiranim životinjama tako što su napravili „Memory“ koji možete vidjeti u našoj virtualnoj knjizi čime su zaokružili čitanje i pričanje s pisanjem i likovnim izražavanjem.

(Sve materijale pogledajte na poveznici projekta o čitanju.)

učiteljica Dalia Pašić

objavio: Nikolina Bradica Krlin   datum: 14. 5. 2021.