Naši učenici dobitnici nagrada likovnog natječaja "Makedonija kao inspiracija"

Vijeće makedonske nacionalne manjine Grada Zagreba uz potporu Gradskog ureda za obrazovanje, raspisalo je javni likovni natječaj „Makedonija kao inspiracija“ na koji smo se s veseljem prijavili i tako dali doprinos predviđenoj programskoj aktivnosti Vijeća Makedonske nacionalne manjine Grada Zagreba iz područja obrazovanja i kulture te razvijanju međuetničke tolerancije. Cilj natječaja bio je da se likovnim izražavanjem potakne individualnost djece, njihova samostalnost i samosvjesnost pri odgovoru na zadatak, te da se vizualnim i kreativnim izražavanjem potakne osnovnoškolsku djecu na istraživanje i međupredmetno poučavanje. Na natječaj je pristiglo 109 likovnih radova, od kojih su 102 zadovoljila uvjete natječaja, a sudjelovali su učenici 20 osnovnih škola. Pregledani su svi pristigli radovi koji zadovoljavaju uvjete natječaja, te su članovi povjerenstva zajednički usuglasili pobjednike natječaja:

1. mjesto: Petar Mikić, 5. razred, OŠ Lučko, Tema: Makedonski vez

2. mjesto: Vanja Martinović, 6. razred, OŠ Lučko, Tema: Crkva nad jezerom

Učenici 8. razreda Ani Cvitković,dodijeljena je pohvalnica, a tema njezinog rada bila je makedonska nošnja. Mentorica učenicima bila je Davorka Katalenić.

Unatoč ograničenjima koje nameće pandemija, u ime Vijeća makedonske nacionalne manjine Grada Zagreba posjetila nas je Zorica Velinovska, koja je našim učenicima podijelila zahvalnice, pohvalnice i slatka iznenađenja. Razveselila nas je svojim toplim i srdačnim riječima i nastupom te tako pokazala susretljivost i veličinu makedonskog naroda, na čemu joj zahvaljujemo.

Naš je Petar dobio priliku uživati u druženju s umjetnikom Krunoslavom Stojanovskim u njegovom ateljeu, a Vanja uživa u svom novom fotoaparatu. Vrijedne nagrade za vrijedne i kreativne učenike. Čestitamo!

objavio: Nikolina Bradica Krlin   datum: 10. 5. 2021.