9. Adventsko-božićni humanitarni koncert

U srijedu, 18. prosinca 2019. godine u prostorijama naše osnovne škole održan je tradicionalni 9. Adventsko-božićni humanitarni koncert. Uz mnoštvo pjesme, glazbe i prigodne adventsko-božićne atmosfere prikupljala su se sredstva za Dom Sveti Josip iz Hrvatskog Leskovca.

Trud, talent i rad svih izvođača je bio popraćen velikim odazivom učenika, roditelja i zaposlenika škole. Prvi su nastupali učenici osnovne škole Lučko koji su na sintesajzerima izveli pjesmu 'Djetešce nam se rodilo' pod vodstvom profesorice Snježane Kovač. Nakon njih su naši najmlađi izvođači, djeca iz DV Svete Male Terezije, također izveli pjesmu 'Djetešce nam se rodilo'.

Prigodnim riječima se obratio ravnatelj škole, gospodin Pavo Šimović, koji je svim prisutnima uputio božićnu čestitku, te svima poželio sretnu i uspješnu novu godinu. Ravnateljeve riječi su bile ispraćene pjesmom našeg školskog zbora, pod ravnanjem profesorice Snježane Kovač, koji su duh Došašća i Božića dočarali pjesmama 'Od angela Gabrijela' i 'Zdravo budi mladi kralju'.

Škola je oduvijek bila centar zajedništva te naša škola nastavila tu tradiciju. Prvo je govor i Božićnu čestitku uputio Boris Petrović, predsjednik mjesnog odbora Lučko, a odmah nakon njega je nastupio KUD Sijač Lučko. Publiku su počastili izvedbom dvije pjesme, 'Visom leteć' i 'Zdrav kralj mladi'. U ime umirovljenika prisutnima se obratila i božićnu čestitku uputila gđa. Biserka Petrović.

Imali smo čast gledati i nastup KUD-a Kraluš iz Stupnika. Predstavili su nam se pjesmama 'Marija se sinko trudi', 'Dođi, dođi, Božiću', 'Djetešce nam se rodilo', 'Vse ptičice lepo poje' i 'Simo pastiri'.

Za kraj našeg koncerta prigodnim riječima se svim prisutnima obratio đakon župe sv. Ivana Nepomuka te prenio poruku mira i lijepih želja svim ljudima u nadolazećim blagdanima. Svi prisutni izvođači i publika su kao zadnju pjesmu otpjevali 'Radujte se narodi' i u duhu nadolazećih blagdana uputili se na sajam na kojem su se prikupljala sredstva za najpotrebitije članove naše zajednice.

Priredbu su vodile Magdalena Klišanin i Mia Horvatinec.

U foto-galeriji pogledajte i slikovni zapis koncerta.

objavio: Nikolina Bradica Krlin   datum: 20. 12. 2019.