Dan talenata i prijem nagrađenih učenika

U sklopu obilježavanja Dana škole u petak, 13. svibnja  u našoj smo školi obilježili Dan talenata.

Talent nije isto što i vještina, ne može se naučiti biti talentiran, ali sama darovitost nije dovoljna – potrebno je puno rada i odricanja.

Svojim glazbenim umijećem predstavio nam se Noa Šekoranja, polaznik glazbene škole Vatroslava Lisinskog koji je odsvirao hrvatsku himnu i oduševio prisutne.

Marko Jerković, polaznik glazbene škole Jastrebarsko na gitari je odsvirao skladbu „Mornarska“ te „Ples“ skladatelja Šegula.

Ana Palčić, polaznica glazbene škole Jastrebarsko na klaviru je odsvirala skladbu „Proljeće“.

Petar Mikić, polaznik glazbene škole Blagoja Berse izveo je Minuettu skladatelja Petera Nuttera.

Ana Božičević, polaznica glazbene škole Zlatka Balokovića na violončelu je odsvirala skladbu „May song“.

Toni Kovačević, polaznik glazbene škole Jastrebarsko na klaviru je izveo sonatinu u c-duru skladatelja Alexandera Geodickea.

Ema Perković, polaznica glazbene škole Rudolfa Matza na violini je izvela concertino u g-duru Ferdinanda Kuchlera.

Nikolina Mišanec, polaznica glazbene škole Blagoja Berse izvela je skladbu „Laurinha“.

Paula Kostelac, polaznica glazbene škole Vanje Kos otpjevala je skladbu „Writings on the wall“, na trenutak stvorila bondovsku atmosferu u dvorani i još jednom oduševila svojim glasovnim mogućnostima.

Dino Brkić, polaznik glazbene škole Ferde Livadića odsvirao je obradu skladbe „Hey brother“ autora Aviciija.

Prisutne je pozdravio mr. sc. Pavo Šimović, ravnatelj naše škole koji je istaknuo zadovoljstvo što u moru negativnih događaja i vijesti može istaknuti ono pozitivno - naše učenike koji razvijajući svoje potencijale postižu sjajne rezultate i čine nas i svoje roditelje ponosnima. Također se osvrnuo na uspjehe naših učenika koji su se ove godine u rekordnom broj plasirali na županijska i državna natjecanja. Zahvalio je i općini Stupnik te mjesnom odboru Lučko koji su velikodušno sufinancirali darove za nagrađene učenike.

Biranim riječima publici su se obratili i naš župnik gospodin Dubravko Škrlin-Hren, gospodin Bruno Perković, načelnik općine Stupnik i gospodin Boris Petrović, predsjednik mjesnog odbora Lučko.

Svečanu priredbu zaključio je Noa Šekoranja izvedbom skladbe „What a wonderfull world“.

Nakon svečane priredbe uslijedio je prijem nagrađenih učenika, njihovih mentora i roditelja. Ove godine se on prvi put održao u školskoj športskoj dvorani jer kapaciteti prostora u kojima se održavao ranije više nisu dostatni i ne mogu primiti tako veliki broj učenika! Odlukom Učiteljskog vijeća nagrađeno je pedesetak učenika a neki su i višestruko nagrađeni (ukupno su podijeljenje 72 nagrade). Za svakog učenika pripremljen je prigodni dar a svaki pojedinačni uspjeh nagrađen je i gromoglasnim pljeskom prisutnih jer je to najmanje što možemo učiniti za učenike koji promiču glas o našoj školi kao školi koja odgaja uspješne, ambiciozne, marljive i talentirane pojednice. Učenici koji su se plasirali na državna natjecanja nagrađeni su i simboličnim novčanim nagradama.

Anja Jurčević, učenica koja je na državnom natjecanju iz povijesti osvojila treće mjesto je u ime svih nagrađenih učenika održala kratki govor zahvale.

Thomas Edison je rekao:“ Ja nisam obeshrabren zato što je svaki pogrešan pokušaj koji odbacim u stvari korak naprijed.“ Neka nam ta misao bude vodilja u radu, učenju i stvaranju boljeg sutra.

Melita Krstanović, prof. i Nikolina Bradica, prof.

Fotografije možete pogledati u foto-galeriji.

objavio: Nikolina Bradica Krlin   datum: 14. 5. 2019.

« Ožujak 2024 »