Dani otvorenih vrata - dan glazbeno-scenskog stvaralaštva

U ponedjeljak, 14. svibnja 2018. godine već tradicionalne dane otvorenih vrata osnovne škole Lučko obilježili smo danom glazbeno-scenskog stvaralaštva.

U ranim popodnevnim satima učenici naše škole su u učionici biologije demonstrirali izradu prirodne kozmetike kroz radionicu pod vodstvom nastavnica biologije Ane Ćurković i Ane Abramović. Balzami i kreme divno su mirisali i sigurno će poslužiti svojoj svrsi.

U isto vrijeme je u učionici engleskog jezika održana dramska radionica pod vodstvom nastavnice Ivane Bahun.

Svečani program dana glazbeno-scenskog stvaralaštva započeo je u 17,30 sati u školskoj športskoj dvorani.

Mali pjevački zbor naše škole pod vodstvom nastavnice glazbene kulture Snježane Kovač izveo je dvije skladbe: Tiha pjesma“ i „Čarobna koverta“ koja je nastala na Novigradskom proljeću, a autori su djeca sudionici smotre.

Članovi lutkarske skupine 3. razreda sa svojom učiteljicom Gabrijelom Capan pripremili su zabavnu lutkarsku predstavu „Zmaj Gordan“.

Stariji sastav školskog pjevačkog zbora također pod vodstvom Snježane Kovač izvrsno je otpjevao dvije skladbe: „Zaspalo je siroče“ i „Tvoje oko, tvoje nebo.

Oduševili su nas članovi dramske skupine koju čine učenici sedmih i osmih razreda. Pod vodstvom nastavnice hrvatskog jezika Anite Kobas pripremili su dramatizaciju pjesme Cvijeće je crveno“.

Prisutnima se obratio i ravnatelj naše škole, mr. sc. Pavo Šimović koji je pohvalio sve izvođače i istaknuo kako je upravo u ovakvim prilikama očito da su sati uloženi u izvannastavne aktivnosti urodili plodovima.

Svečani program zaključen je nastupom plesnog studija Nina kojeg vodi Nikolina Neduk Karabaić. Skupina je izvela koreografiju vedrog naziva „Probudi se, stiglo je proljeće“

Slikovni zapis dostupan je u foto-galeriji.

objavio: Nikolina Bradica Krlin   datum: 15. 5. 2018.