JUMICAR-PROGRAM PREVENTIVNOG ODGOJA DJECE U CESTOVNOM PROMETU

I ove školske godine naši su drugaši imali priliku biti vozači malih automobila na jedan dan. Jumicar program preventivnog odgoja djece u cestovnom prometu je jedinstven koncept  edukacije, gdje djeca na zabavan i edukativan način uče o sigurnosti u cestovnom prometu.

Program Jumicar je u skladu s međunarodnim licencama i provodi se u svim većim europskim zemljama u kojima je izuzetno uspješan i široko podržan, a od ove godine uz potporu policije i članova DVD Stupnik.

Program je osmišljen u dva dijela. Prvi dio je teorijski, gdje djeca uče o pravilima prometa kao pješaci i biciklisti; a drugi dio, njima mnogo zanimljiviji,  pruža im mogućnost da stečeno teorijsko znanje primjene i u praksi te da osjete kako je biti u ulozi vozača, kako je važno poštivati prometne znakove, kako je teško zaustaviti automobil na vrijeme, koliko je važan sigurnosni pojas.

VELIKI USPJEH ŠAHISTA NAŠE ŠKOLE

Nakon odigranih 9 kola završilo je kadetsko prvenstvo 2. A lige Hrvatskog šahovskog saveza. U ekipu Šahovskog kluba Travno III igrali su šahisti naše škole: Zvonimir Mihaljević, Marko Herceg, Kristijan Šimović, Robert Frančić, Anamarija Mihaljević i Fran Cota. U jakoj konkurenciji 27 ekipa neočekivano su zauzeli visoko 8 mjesto pokazavši zavidno šahovsko znanje, koje je uz primjereno ponašanje i kolektivni duh rezultiralo ovom uspješnom nastupu. Pokazali su naši šahisti i na ovom prestižnom prvenstvu da imaju potencijala za daljnje napredovanje u igranju ove plemenite igre.

Voditelj ekipe Daniel Jurlina, prof.

« Studeni 2018 »

Ispis statistike od 7. 3. 2012.

Edukativni časopisi