Školske vijesti

Sjajan uspjeh naših šahista

Uz nazočnost premijera Andreja Plenkovića, u zagrebačkome hotelu Westin je u utorak, 19. srpnja, svečano otvoren veliki šahovski turnir ovogodišnje serije Grand Chess Toura - "SuperUnited Croatia Grand Chess Rapid&Blitz".

U zagrebački hotel "Westin" stigla je svjetska šahovska elita na čelu sa svjetskim prvakom Magnusom Carlsenom, najboljeg među desetoricom velemajstora koji će od 20. do 24. srpnja nastupiti na trećem natjecanju ovogodišnje serije Grand Chess Toura. Među njima je i hrvatski velemajstor Ivan Šarić.

Kao popratno događanje ovom šahvskom turniru u utorak prijepodne održan je šahovski turnir za mlade do 16 godina. Na ovom turniru nastupili su mladi šahisti iz  OŠ Lučko, koji su predstavljali našu školu na državnom prvenstvu u Trogiru: Kristijan Šimović, Ivan Horvat, Jelena Šimović i David Capjak, skupa s 124 mladih šahista iz Hrvatske te nekoliko šahista iz Ukrajine i Slovenije.

Jelena Šimović je u kategoriji U13 za djevojčice zauzela prvo mjesto, osvojivši zlatnu medalju i pobjednički pehar, a Ivan Horvat je u kategoriji U13 za dječake zauzeo treće mjesto i osvojio brončanu medalju. Kristijan Šimović i David Capjak su također postigli zavidan rezultat.

Jelena i Ivan imali su čast u popodnevnim satima igrati simultanku s nekim od deset najboljih šahista na svijetu te su se imali priliku i družiti s njima nakon simultanke.

Našim šahistima čestitamo, a najboljim šahistima na svijetu želimo ugodan boravak u Zagrebu.

objavio: Sandra Škarpa   datum: 25. 7. 2022.