Obilježili smo Europski dan jezika

Svake godine, 26. rujna obilježavamo Europski dan jezika. Ove godine dvadeseta je godišnjica njegova postojanja.

Djelatnici OŠ Lučko s velikim entuzijazmom provode projekte vezane uz ovaj važan dan te na taj način upoznaju svoje učenike s bogatom jezičnom i kulturnom raznolikošću Europe te potiču cjeloživotno učenje jezika u školi i izvan nje.

Učenici 5.b razreda s učiteljicom Suzanom Dolanjski otkrivali su bogatstva europskih jezika istražujući najdužu europsku riječ pojedinih zemalja.

Učenici 5.c i 5.d razreda s učiteljicom Majom Golubić Pajdek istraživali su kako se na različitim jezicima Europe kažu pojedine riječi te je od njihovog istraživačkog rada nastao zanimljiv pano.

Učenici šestih i osmih razreda su s učiteljicom Dijanom Gržan Kalac u sklopu Europskog dana jezika  imali dvojezični sat na engleskom i njemačkom jeziku na kojem su  izvodili jednostavne svakodnevne razgovore te su naučili reći nešto o  sebi i na njemačkom jeziku. Također su uz zvučnu podršku imali priliku  voditi jednostavne dijaloge na francuskom i na španjolskom jeziku.

Učiteljice Dijana Gržan Kalac i Maja Golubić Pajdek ujedinile su učenike šestih, osmih i petih razreda u zajednički projekt pisanja razglednica učenicima u Velikoj Britaniji. Suvišno je komentirati kako je sama ideja i njezina provedba izazvala veliko oduševljenje kod učenika koji već sada s nestrpljenjem iščekuju odgovor svojih vršnjaka iz Engleske!

Naše radove možete pogledati na sljedećoj poveznici: Europski dan jezika.

Suzana Dolanjski, Maja Golubić Pajdek, Dijana Gržan Kalac

objavio: Nikolina Bradica Krlin   datum: 4. 10. 2021.