1. šahovsko prvenstvo održano u OŠ Lučko

Brojni šahisti naše škole s nestrpljenjem su očekivali školsko šahovsko prvenstvo na kojem će  imali priliku pokazati stečena šahovska znanja. Priliku su dobili  u subotu 25. svibnja za kada je u školi održano dugo očekivano šahovsko prvenstvo za koje se je prijavio respektabilan broj od trideset jednog šahista.

Prvenstvo je biranim riječima otvorio ravnatelj navodeći brojne pojedinačne i ekipne uspjehe šahista naše škole. Istakao je i uspješan rad školske šahovske skupine na kojoj  učenici naše škole  pod vodstvom stručnih voditelja imaju priliku naučiti osnove  šahovske igre.

Prvenstvo je pokazalo sve draži ove "igre nad igrama". Bilo je tu pravog sportskog nadmetanja, zavidne razine borbenosti, ali i solidarnosti kad iskusni šahisti pomažu svojim neiskusnijim  protivnicima.

Nakon sedam odigranih kola zbrojeni su rezultati i proglašeni pobjednici.

Ukupni pobjednici i pobjednici u konkurenciji učenika su:

1. Ivan Horvat
  2. Robert Frančić
  3. Kristijan Šimović

U konkurenciji učenica pobjednice su:

1. Anamarija Mihaljević
  2. Jelena Šimović
  3. Mia Sušac

Čestitke pobjednicima koji su zasluženo dobili  pehare, ali i svim šahistima koji su nastupili i pokazali sve čari šahovske igre i  za to dobili prigodne diplome.

Čestitke i školi na primjerenoj organizaciji prvenstva i sucima koji su na primjeren način uspješno priveli kraju ovo prvenstvo koje  će svim sudionicima ostati u lijepom sjećanju i poticaj za daljnje šahovske uspjehe naših vrijednih šahista.

Više fotografija možete pogledati u foto-galeriji.

objavio: Nikolina Bradica Krlin   datum: 30. 5. 2019.