Adventsko-božićni humanitarni koncert

I ove smo se godine okupili kako bismo prisustvovali Adventsko-božićnom humanitarnom koncertu koji se u našoj školi održao u srijedu, 13. prosinca 2017. godine.

Koncert je otvorio zbor dječjeg vrtića sv. Male Terezije iz Hrvatskog Leskovca izvedbom hrvatskih tradicijskih božićnih pjesama. Polaznici dječjeg vrtića odjeveni u tradicionalne narodne nošnje zabavili su nas svojim simpatičnim nastupom.

Mali i Veliki pjevački zbor OŠ Lučko izveo je tradicijske božićne napjeve hrvatskog naroda i približio nam Božić kakav je bio nekada.

Okupljenima se obratio ravnatelj naše škole, mr. sc. gospodin Pavo Šimović koji je naglasio kako je u vremenu došašća susret s Isusom u svom srcu važniji od materijalnih dobitaka i poklona.

Svečani koncert su svojom prisutnošću uveličali i naši dragi gosti: dječji zbor „Marcus Crisinus“ iz župe sv. Marka Križevčanina te vokalni ansambl „Breza“ iz OŠ „Brezovica“.

Sretan Božić poželio nam je i naš župnik, g. Dubravko Škrlin- Hren i pozvao nas da jedni drugima budemo dar kao što se i Bog daruje svakome od nas.

Sestra Katarina, voditeljica kuće sv. Josipa za nezbrinutu djecu iz Hrvatskog Leskovca okupljenima se zahvalila na prilozima koji se svake godine prikupe kroz prodajnu izložbu učeničkih radova i potom doniraju štićenicima doma.

Učenici naše škole, roditelji, učitelji, nastavnici i ostali djelatnici škole kući su otišli punog srca iščekujući rođenje Isusa Krista, simbola nade, ljubavi i mira!

Nikolina Bradica, prof.

objavio: Nikolina Bradica Krlin   datum: 15. 12. 2017.