Školske vijesti

Veliki uspjesi naših šahista

Šahovska ekipa naše škole u sastavu: Zvonimir Mihaljević, Marko Herceg, Ivan Horvat, Robert Frančić, i Kristijan Šimović uspješno je nastupila na Dugave openu - 16. Ekipnom šahovskom prvenstvu osnovnih škola Novog Zagreba. U jakoj konkurenciji od 22 ekipe osvojili su dobro šesto mjesto.

Po dobroj tradiciji Šahovske škole Dugave nakon Dugave opena održan je Mikronis kup - 10. pojedinačno šahovsko prvenstvo za učenice i učenike osnovnih škola Novog Zagreba na kojem su nastupili i naši igrači.

Nakon odigranih 7 kola u konkurenciji od 84 igrača  zrelim igrama Zvonimir Mihaljević je s odličnih 5,5 bodova osvojio visoko 5. mjesto, a Kristijan Šimović pokazavši svoj šahovski talent sa također osvojenih 5,5 bodova osvojio je visoko 6. mjesto. Uspješnom  nastupu Zvonimira i Kristijana pridružio se i Marko Herceg koji je staloženom igrom osvojio 5 bodova i plasman na odlično 11. mjesto. Anamarija Mihaljević je  s 4 boda osvojila 4. mjesto u konkurenciji igračica.

Vrijedno je zabilježiti da su naše šahovske nade Fran Cota i Mario Mihaljević u konkurenciji puno starijih igrača osvojili, za njih, velika 3 boda.

Ovi uspjesi naših šahista daju poticaj i njihovim trenerima prof. Danielu Jurlini i Nikoli Cetini da i dalje nastave raditi s talentiranim šahistima, a rezultati će se vidjeti već na predstojećoj Mini ligi - Ekipnom prvenstvu OŠ Novog Zagreba za učenike od 1. do 4. razreda i Ekipnom prvenstvu OŠ Zagreba.

objavio: Nikolina Bradica Krlin   datum: 7. 12. 2017.