160 godina školstva u Lučkom i Stupniku i Svjetski dan učitelja

U četvrtak, 5. listopada 2017. obilježili smo 160. obljetnicu naše Škole a ujedno i Svjetski dan učitelja.

Točno u podne okupili smo se na mjesnom groblju te posjetili  grob vlč. Josipa Sačića, inicijatora otvaranja i prvog upravitelja škole na našem području.

Nakon kratke molitve i polaganja vijenca bili smo gosti mjesnog župnika, g. Dubravka Škrlin-Hrena  koji nas je počastio svečanim ručkom.

S uzbuđenjem smo dočekali 17,30 sati – službeni početak svečane školske priredbe. Program je bio bogat i zanimljiv. Otvorila ga je učenica naše škole Paula Kostelac,  koja je prisutne ostavila bez daha svojom a capella izvedbom hrvatske himne „Lijepa naša domovino“.

Igre, pjesme i plesove lučkog kraja približila nam je Folklorna skupina osnovne škole Lučko točkom naziva „Mi smo deca z Orlaka“.

Pjevački zbor OŠ Lučko pod vodstvom učiteljice Snježane Kovač oduševio je prisutne izvedbom „Neka cijeli ovaj svijet“.

Ponosni smo na talente i vještine naših učenika koji se dodatno glazbeno obrazuju: Antonela Krpan izvela je na klaviru Preludij R. Glierea, Noa Šekoranja na trubi englesku tradicijsku skladbu Good Humour a Ema Lončar na klarinetu škotsku tradicijsku skladbu Dome, slatki dome.

Bivša učenica naše škole Elizabeta Adžaga, a sada apsolventica na Muzičkoj akademiji u Zagrebu izvela je klavirsku skladbu R. Shchedrina A la Albeniz.

Prigodnim riječima čestitke okupljenima su se obratili izaslanica gradonačelnika Grada Zagreba, gđa. Katarina Milković, pomoćnica pročelnika za obrazovanje, kulturu i sport i mjesni župnik Dubravko Škrlin-Hren. Ravnatelj naše Škole, g. Pavo Šimović zahvalnim govorom još jedanput je svima čestitao 160. obljetnicu i Svjetski dan učitelja.

Svečanu proslavu svojim nastupom uveličali su i naši dragi gosti: komorni zbor Nadbiskupske klasične gimnazije iz Zagreba pod vodstvom Ankice Juričić te mješoviti zbor i orkestar Glazbene škole Pavla Markovca pod vodstvom dirigenata Antonije Blažine i Vladimira Firsta.

Nakon svečane priredbe uslijedio je prigodni domjenak za brojne uglednike i prijatelje naše Škole koji su se pridružili proslavi.

Ovaj tekst zaključit ćemo biblijskim citatom koji u sebi sadrži bit učiteljskog poziva: „Uzmi ovo dijete i odgoji mi ga i ja ću ti dati plaću tvoju.“ (Izl 2,9)

Našoj školi, svim njezinim djelatnicima, učenicima i njihovim roditeljima želimo još mnogo ovakvih obljetnica i uspješnih godina rada.

objavio: Nikolina Bradica Krlin   datum: 9. 10. 2017.

« Ožujak 2024 »